Sledujte nás také na facebooku Kladno TV
Reklama
 Videomix  ⋅ 08. listopadu 2015 10:04
Loading...
Městské divadlo Kladno
http://art.ihned.cz/divadlo/c1-64835570-mestske-divadlo-kladno-pribyl-pavlik

Městské divadlo Kladno je v ohrožení, magistrát nahradil uměleckého šéfa úředníkem

Městské divadlo Kladno se ocitlo v nejistě. Krátce předtím, než se má herecký soubor po pěti letech nastěhovat zpět do zrekonstruované historické budovy, přišel o svého uměleckého šéfa Daniela Přibyla. Ve vyjádření pro Divadelní noviny o tom informoval herecký soubor divadla.

O změnách rozhodla rada města Kladno, která zároveň správou a řízením nově zrekonstruované budovy divadla pověřila šéfa oddělení kultury kladenského magistrátu Ladislava Pavlíka. Ten má rozhodovat o provozu i dramaturgii divadla, to znamená vykonávat funkci ředitele i uměleckého šéfa zároveň.
To, že stávající umělecký šéf Daniel Přibyl ve funkci skončí k 30. listopadu, se herci dozvěděli ve čtvrtek. „Zároveň bylo ukončeno zkoušení a technická realizace inscenace Tančírna na Kladně a zrušen již předjednaný dramaturgický plán na probíhající divadelní sezonu 2015/2016,“ píší herci ve vyjádření.

Daniel Přibyl se uměleckým šéfem Městského divadla v Kladně stal roku 2013 po odchodu Tomáše Svobody. Vystudoval dramaturgii, věnoval se nezávislému divadlu a působil jako šéfdramaturg Klicperova divadla v Hradci Králové nebo dramaturg Nové scény Národního divadla.
Za jeho působení získalo Městské divadlo Kladno nominace na Divadlo roku v Cenách kritiky, čtyři nominace na Ceny Thálie a také se zúčastnilo prestižních tuzemských divadelních festivalů a přehlídek.  
jd | kladno.tv
KOMENTÁŘE

Víc už toho není

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Stylista celebrit Filip Vaněk: Někdy se celý den

Zprávy

Muslimové opět útočí! Tentokrát kvůli šortkám!

Nenalezena databaze